o nas

ENIGMA MASSAGE to miejsce tworzone z pasją, miłością i pełnym zaangażowaniem od 2011 roku

Twój osobisty Salon Masażu!

Masażyści którzy leczą

Zespół Enigma pomoże na każdym etapie rozwiązać Twoje problemy.

Agnieszka Okońska Kuryś

Masażystka

O mnie

 • Masażystka
 • Stylistka urody
W czym mogę Ci pomóc
 • masaż klasyczny /relaksacyjny
 • drenaż limfatyczny,
 • masaż bańką chińską

Mateusz Rujner

Masażysta

O mnie

 • Masażysta
 •  Indywidualna praca w domu
W czym mogę Ci pomóc
 • masaż klasyczny,
 • masaż sportowy
 • terapia oddechowa

Agnieszka Wołoszyn

Terapeuta ajurwedy.

O mnie

 • Terapeuta ajurwedy
 • Zabiegi Ajurwedy
W czym mogę Ci pomóc
 • ABHAYANGA KLASYCZNA
 • UDVARTANA
 • SHIRODHARA

Milena Morczyńska

Terapeuta

O mnie

 • Terapeuta refleksolog
 • Masażystka
W czym mogę Ci pomóc
 • masaż sportowy
 • masaż leczniczy
 • drenaż limfatyczny

Dorota Gacek

Manager

O mnie

 • Manager
 • Człowiek do zadań specjalnych
W czym mogę Ci pomóc
 • odpowiem na pytania
 • propozycję współpracy

Lecznicze masaże

ENIGMA MASSAGE

Miejsce tworzone z pasją, miłością i pełnym zaangażowaniem od 2011 roku. Jego założycielką jest Milena Morczyńska. Jako sportowiec, wie, jak ważna jest sprawność, jak wiele trzeba wysiłku, by do niej wrócić, gdy się ją straci. Dlatego właśnie tym zajmuje się na co dzień wraz z 4 osobowym zespołem, którym zarządza i właśnie dlatego wciąż rozwija swoją technikę leczniczego dotyku.

Milena jest specjalistką w mocnym masażu leczniczym oraz sportowym. W jej ręce oddają się sportowcy różnych dyscyplin sportowych, m.in Mistrz Polski i Europy w Kulturystyce Tomasz Lech, Izabela Kin – prekursorka programu Zumba w Polsce, utytułowany tancerz mistrz polski w bachata Mariusz Koperski, vegenerat biegowy, autor książek Przemek Ignaszewski, Cela nr 3 – Wiesław Pander i Andrzej Krajewski czy Najsilniejsza Polska na Świecie Marlena Wawrzyniak.

Enigma wspiera dodatkowo takich sportowców jak Andrzej Rogiewicz – maratończyk, Ilman Didaev – MMA, Seweryn Orgacki – Żużel


Doświadczenia

Agnieszka Okońska Kuryś

„Odpoczynek należy do całości życia – jest obowiązkiem. Człowiek, który nie potrafi mądrze odpocząć – wyrzec się pracy – nie potrafi dalej dobrze pracować…”

Nasz organizm jest integralną całością. Do pełni opieki nad nim prócz dbania o ciało należy zadbać również o twarz. W naszym zespole jest Agnieszka Okońska-Kuryś, której pasją jest właśnie twarz. Uwielbia odkrywać jej tajemnie. Nieustannie kształci się w zastosowaniu
nowych metod związanych z jej kompleksową pielęgnacją, usprawnianiem aparatu mięśniowego oraz dbaniem o promienny wygląd.

Pielęgnacja cery niejednokrotnie przysparza nam wiele problemów i wątpliwości, czy aby wszystko dobrze robimy. Czasem nie zwracamy uwagi na z pozoru błahe czynniki, które mogą wpływać na pogorszenie kondycji skóry. Dlatego Agnieszka podczas zabiegów nie tylko fizycznie upiększa lico swoich klientów, ale również edukuje jak dbać o siebie w domowym zaciszu.

Regularna pielęgnacja skóry zapewnia ochronę przed podrażnieniami: suchością, ściągnięciem, pieczeniem, zaczerwienieniem i uczuciem dyskomfortu.

Więc jeśli chcesz rozświetlić oblicze bez użycia skalpela, ujędrnić oraz uelastycznić skórę twarzy, nabrać witalnego wyglądu, a przy okazji głęboko się zrelaksować…

To warto umówić się na spotkanie z Agnieszką.

Mateusz Rujner

Jestem Mateusz urodzony w Grudziądzu mieszkaniec Białego Boru. W głowie kiełkuje mi wiele zagadnień, jednak jest kilka, które zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Interesuję się kulturą ludową i religią etniczną słowian, do tego stopnia że jestem rodzimowiercą słowiańskim od około 9 lat. Z wielką ochotą zaczytuje się w kronikach i podaniach ludowych, w opracowaniach etnografów, a także pracach Kolberga.

Miłuje się w śpiewie i w wolnych chwilach śpiewam. Stawiam sobie coraz to nowsze wyzwania (od klasyki przez muzykę ludową, aż gdzieś po granice muzyki alternatywnej). Uwielbiam muzykę, począwszy od klasyków rocka, przez muzykę eksperymentalną, etniczną, ludową aż na krańce dark jazzu.

Inspirują mnie i wciągają obrazy Chełmońskiego, dzieła Masłowskiego, malarstwo przełomu XIX i XX wieku.
Kolejnym z moich zainteresowań jest pisanie wierszy i szeroko pojętej prozy. Uwielbiam także fotografie i realizuje się w tej pasji gdy tylko jest ku temu możliwość. Wykonuje głównie zdjęcia macro lub uwieczniam przyrodę.

W życiu zawodowym jestem masażystą, choć pierwotnie uczyłem się na elektronika. Ten drugi zawód nie był moim konikiem, zaś ten pierwszy, to moja droga do pojmowania ludzi, ludzkich reakcji, przeżyć, a nawet uczuć, zgłębianie tajników wiedzy o ciele i umyśle. Czuję się dobrze w szeroko pojętych masażach klasycznych, ale też opieram się często na technikach masażu tkanek głębokich, elementach masaży sportowych. Uważam, że trzeba mieć szeroki ogląd i otwartą głowę w pracy z pacjentem.

„Zawartości klatki piersiowej”, „Terapia trzewi”, czy „Praca z przeponą” dodatkowo nakreśla mi nowe schematy pracy. Z każdym dniem doskonalę swój warsztat uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach kursach i szkoleniach. Na bieżąco chcę rozszerzać wachlarz umiejętności i dodawać kolejne cegiełki do „bazy danych” mojego doświadczenia.

Agnieszka Wołoszyn

Ajurweda dosłownie odmieniła jej zdrowie i życie.

Po zapoznaniu się z tym holistycznym indyjskim systemem medycznym i przetestowaniu dobroczynnych skutków jego działania na sobie, postanowiła zostać terapeutą, by pomagać innym ludziom poprawić swoją kondycję psychiczną, fizyczną i emocjonalną oraz głęboko się zrelaksować.
Jest uczennicą Sankara Lal Sivasankara Nair zarówno w zakresie Ajurwedy, jak i Kalaripajjatu – południowoindyjskiej sztuki walki oraz czynną praktykantką jogi.

Łącząc wiedzę z tych dziedzin pracuje z pacjentami nad poprawą jakości ich zdrowia, a w rezultacie życia.

W marcu 2022 zasiliła zespół ENIGMA MASSAGE jako Terapeuta Ajurwedy. Pracuje z pacjentami kompleksowo zarówno w wymiarze pracy z ciałem, jak również edukacji mentalnej z zakresu życia zgodnie z zaleceniami Ajurwedy.

Agnieszkę można spotkać nie tylko w zaciszu gabinetu, ale również na sali wykładowej. Jako zespół Enigma Massage organizujemy spotkania z mieszkańcami miasta, których tematyką jest holistyczna medycyna Indii – Ajurweda. Opis zabiegów Ajurweda

Milena Morczyńska

Milena Morczyńska, jako sportowiec, wie, jak ważna jest sprawność, jak wiele trzeba wysiłku, by do niej wrócić, gdy się ją straci. Dlatego właśnie tym zajmuje się na co dzień wraz z 4 osobowym zespołem, którym zarządza i właśnie dlatego wciąż rozwija swoją technikę leczniczego dotyku.

Im więcej potrafi, tym więcej chce wiedzieć. Kształci się nieustannie, wciąż poprawiając i ulepszając swoją technikę pracy, by dać pacjentom ukojenie i nadzieję na swobodny ruch. To właśnie im oddaje swój spokój i opanowanie, a później sama napełnia się adrenaliną pilotując wymarzoną paralotnię.

Ta energia jest niezwykle potrzebna, ponieważ Milena jest specjalistką w mocnym masażu leczniczym oraz sportowym. Mistrzostwo Polski i Wicemistrzostwo Świata w armwrestlingu to naprawdę trafiona rekomendacja. W jej ręce oddają się sportowcy różnych dyscyplin sportowych, m.in Mistrz Polski i Europy w Kulturystyce Tomasz Lech. czy Najsilniejsza Polska na Świecie Marlena Wawrzyniak. 

Dorota Gacek

Współzałożycielka i instruktorka projektu Zumba & Massage Grudziądz w skład którego wchodzi gabinet Enigma MAssage. Wielka pasjonatka sportu, odkąd pamięta (tzn. od zawsze)… Jeszcze będąc dzieckiem zdobywała nagrody w wielu zawodach sportowych, m.in w biegach na 60 metrów. Także zagorzała fanka siatkówki Przełomowym momentem w jej życiu było pierwsze zetknięcie z tańcem ukrytym w Zumba, co rozpaliło jej miłość do sportu na nowo… Od tamtej pory (2012) konsekwentnie oddaje się swojej pasji, jaką jest właśnie Zumba Fitness i skutecznie zaraża nią Grudziądzan i przyjezdnych gości podczas prowadzonych treningów Zumba Fitness,

ZUMBA GOLD i Zumba Toning. Na swoich zajęciach skupia entuzjastów tańca, aktywności i dobrej zabawy. Organizatorka wielu grudziądzkich eventów tanecznych, spotkań szkoleniowych i nie tylko. Kluczem jej sukcesu są prawda, pasja, zaangażowanie oraz wiara we własne marzenia. Jej motto brzmi: „NAJLEPSZY CZAS NA DZIAŁANIE JEST TERAZ!”
Swoje zdolności organizacyjne oraz zarządcze wykorzystuje jako „człowiek do zadań specjalnych”. 🙂


Każdego dnia dba o właściwą organizację i porządek pracy, aby nikomu niczego nie brakowało oraz żeby każdy pacjent odwiedzający progi Enigma Massage czuł się jak u siebie. Realizacja zadań potrzebnych „na wczoraj” to jej specjalność.

Nasze Doświadczenie w liczbach

Liczby mówią same za siebie

29+
Technik masażu
684
Zadowolonych klientów
100%
Satysfakcji
11+
Lat doświadczenia
Umów się na wizytę

Napisz nam o swoim problemie, chętnie Ci pomożemy

Skorzystaj z formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą, żeby umówić termin dogodny dla Ciebie.